MŪSŲ TIKSLAS -

ENERGIJA TAUPANTIS,

KOMFORTIŠKAS NAMAS

Privalumai

Šiltų ir ekonomiškų skydinių gyvenamųjų namų „TIKTAS“ technologija ir jos privalumai:

Patyrę „TIKTAS“ projektuotojai
Mūsų patyrę projektuotojai puikiai išmano „TIKTAS“ namo technologiją ir jos privalumus. Jie pagal užsakovo poreikius ir galimybes parengia priešprojektinius pasiūlymus, o užsakovui pasirinkus tinkamą priešprojektinį pasiūlymą parengia ir techninį projektą.

Unikali „TIKTAS“ namo termoizoliacija
Namas „TIKTAS“ statomas iš unikalių skydų, kurių termoizoliacijai naudojama naujos kartos membraninė termoizoliacinė sistema. Tai — daugiasluoksnė izoliacija, susidedanti iš veidrodiškai blizgios metalizuotos polipropileno plėvelės sluoksnių su oro tarpais.
Šios termoizoliacinės sistemos privalumai: minimalus šilumos laidumas, oro konvekcijos nebuvimas, drėgmės neįgeriamumas, nedūlėjimas, nesusigulėjimas, geros garso izoliacinės savybės, sąlygų pelėsio atsiradimui nebuvimas, „rasos taško“ nebuvimas, apsauga nuo įvairių spinduliuočių, sklindančių iš aplinkos (pvz.: radono poveikio, elektromagnetinių spinduliuočių) bei vidaus patalpų šilumos atspinduliavimas. Šiluma, kaip ir šviesa, plinta spinduliais, todėl atspindint šiluminį srautą jis iš vidaus patalpų nepatenka į aplinką ir taip patiriami mažiausi šilumos nuostoliai.

„TIKTAS“ skydų gamyba
Klijuotos-obliuotos medienos karkase įrengiama membraninė termoizoliacinė sistema, įrengus termoizoliaciją skydas iš abiejų pusių užkalamas OSB3 plokšte ir itin gerai užsandarinamas specialiais hermetikais.  „TIKTAS“  skydai gaminami aukštos kokybės dirbtuvėse, todėl nesusiduriama su „žmogiškojo faktoriaus“ klaidomis ar prastomis atmosferinėmis sąlygomis. Visos namo „TIKTAS“  skydų konstrukcijos (grindys, sienos ir perdangos) yra gaminamos pagal vienodą technologiją, tad, sumontavus pastatą, jame yra šiltos grindys, siena ir perdanga (lubos).
 
Ypatingai greita „TIKTAS“ namo statyba
Gamyboje namo skydai surenkami per dvi-tris savaites, pamatų įrengimas užtrunka apie savaitę. Mūsų patyrę specialistai, laikydamiesi visų montavimo taisyklių, skydus surenka per 2 – 3 dienas ir užsandarina specialiu nestingstančiu hermetiku. Taigi mėnesio laikotarpyje iš skydų jau būna suformuotos grindys, sienos ir perdanga (lubos). Tad pastatoma ypatingai sandari ir šilta „dėžutė“, kuriai belieka įrengti stogo konstrukciją ir stogo dangą, inžinerines sistemas (šildymas, vėdinimas, vėsinimas, elektrotechnika, židinys ir pan.), vidaus ir išorės apdailą. Šiuos likusius darbus mūsų darbuotojai atlieka dviejų-trijų mėnesių laikotarpyje. Visus „TIKTAS“  namus stato ta pati itin kvalifikuotų žmonių komanda, todėl ji puikiai suderina darbų atlikimą ir žino visus mūsų statomų namų niuansus. Taigi žmogus keltis gyventi į pinai įrengtą namą gali jau po keletos mėnesių!

 „TIKTAS“  namo pamatai
Mūsų statomiems namams pamatai įrenginėjami gręžtiniai-poliniai su rostverku. Šie pamatai įrengiami visiems išorinių sienų skydams ir nešantiems (laikantiems) skydams (pertvaroms). Ši pamatų sistema yra visiškai patikima, pasižymi tvirtumu, mažomis medžiagų sąnaudomis bei minimalia intervencija į aplinką.
„TIKTAS“  namo grindys įrengiamos iš tokių pat šiltų skydų kaip sienos bei perdanga, todėl tarp žemės ir grindų skydo paliekamas oro tarpas, o pamatuose įrengiamos vėdinimo angos. Tokie pamatai apsaugo medinę konstrukciją nuo kapiliarinės drėgmės.

„TIKTAS“  namo stogas
 „TIKTAS“  namo perdangos skydas yra šiltas, nes yra tokios pat konstrukcijos kaip sienos ir grindys, tad stogas papildomai nešiltinamas. Ertmė tarp perdangos ir stogo konstrukcijos yra vėdinama – tai užtikrina stogo konstrukcijų ilgaamžiškumą. Stogo danga - įvairi, įrengiama pagal visus techninius ir gamintojo reikalavimus.

„TIKTAS“ namo langai ir lauko durys
„TIKTAS“ namai pasižymi ypatingu sandarumu ir šilumos išlaikymo savybėmis, tad į langus ir lauko duris mes kreipiame labai didelį dėmesį. Mūsų statomuose namuose nenaudojami nekokybiški prastų šiluminių savybių langai ir lauko durys, o montavimas taip pat nėra atliekamas standartiniais metodais. Visi „TIKTAS“ namų langai ir lauko durys montuojami gerokai aukštesnės kokybės, nei įprastai statomuose namuose, nes naudojami ypatingai šilti ir sandarūs profiliai, o į profilius montuojami trijų stiklų paketai. Dėl šių savybių mūsų langai atitinka visus reikalavimus, keliamus A energinio naudingumo klasės namams. Langų šilumos perdavimo koeficientas U=0,7. Montavimui pasitelkiama ypatinga langų ir lauko durų sandarinimo technologija, naudojant izoliacinių juostų sandarinimo sistemą.

„TIKTAS”  namo kaminas ir židinys
„TIKTAS“ name įrengiamas kaminas su apšiltintu keramikiniu 200mm indeklu ir ventiliuojamu korpusu. Kaminą montuoja sertifikuotas specialistas, todėl taikoma garantija. Name montuojamas židinys, kuris orą degimui kapsulėje traukia iš lauko ir yra labai sandarus. Taip išvengiama vakuumo susidarymo ir pašalinio oro patekimo į pastatą. Židinys įjungiamas į bendrą namo šildymo ortakių sistemą. Įrengiama židinio apdaila. Kad namas neprarastų savo sandarumo savybių, visos angos užsandarinamos specialiais hermetikais ir sandarikliais. Kaip alternatyva židiniu su kaminu gali būti įrengimas BIO židinys.
„TIKTAS”  namo vandentiekio, nuotekų tinklai ir elektros instaliacija
Įrengiame 10kW galios kabelį, jį pratiesiant nuo sklypo ribos iki namo. Pastato viduje įrengiama visa elektros instaliacija, reikalinga namo eksploatacijai, sumontuojami jungikliai ir rozetės.
Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiai, pritaikyti išorės darbams, pratiesiami nuo sklypo ribos iki namo, ne mažesniame kaip 1,2 m gylyje. Name išvedžiojami vamzdynai ir įrengiami reikalingi prietaisai (klozetai, vonios, dušo kabinos, kriauklės ir kt.).

„TIKTAS“  namo šildymas, vėdinimas, vėsinimas
„TIKTAS“ namai yra labai sandarūs, tad didelį dėmesį turime skirti vėdinimui. Mes savo statomuose namuose naudojame išskirtinę šildymo, vėdinimo, vėsinimo sistemą. Vėdinimas, vėsinimas ir šildymas vykdomas oro cirkuliacijos būdu  per ortakių sistemą. Ortakių sistema montuojama po pakabinamomis lubomis. Visa ši sistema yra kanalinė. Į bendrą sistemą pajungiama židinio kapsulė. Valdymas programuojamas. Užkūrus žydinį šilumos siurblio išorinis blokas išsijungia ir šilumą palaiko židinys.
Mes montuojame 95% naudingumo rekuperatorių, kuris ne tik garantuoja energetiškai efektyvų vėdinimą, bet ir apsaugo patalpas nuo vabzdžių, žiedadulkių, dulkių ir kitų medžiagų patekimo į namą (dėl šios priežasties daug mūsų klientų, kurie turėjo įvairias alergijas, įsikraustę gyventi į mūsų pastatytus namus jų atsikratė).
Montuojamas šilumos siurblys „oras-oras“, kuris žiemą atlieka ekonomišką šildymo, o vasarą - gaivią vėsinimo funkciją. Taip pat montuojamas šilumos siurblys „oras-vanduo“, kuris ištisus metus ekonomiškai ruošia šiltą vandenį. Visa sistema yra maksimaliai automatizuota ir garantuoja patikimą, komfortišką šildymą, vėsinimą ir vėdinimą.

„TIKTAS“  namo lauko apdaila
Namo pamatai aptaisomi akmens masės plytelėmis. Fasadui papildomai sumontuojamos putų poliesterio plokštės, bei fasadas armuojamas ir aptinkuojamas dekoratyviniu tinku pagal technologinius reikalavimus
 
“TIKTAS” namo vidaus apdaila
Visos vidinės sienos aptaisomos gipskartonio plokštėmis ir papildomai pagal poreikį įrengiamos dvigubo gipskartonio pertvaros, laikantis technologijos. Visi paviršiai glaistomi ir išdažomi. Įrengiama Tualeto ir vonios grindų hidroizoliacija, paruošiami paviršiai, kurie bus klijuojami plytelėmis. Glazūros plytelėmis išklijuojama vonia ir tualetas. Visos grindys paruošiamos grindų dangos dėjimui. Grindų dangos uždedamos pagal visus techninius ir gamintojo reikalavimus. Vidinės durys sumontuojamos angose, sudedamos spynos ir rankenos, sumontuojami apvadai.

„TIKTAS“ namo aplinkos sutvarkymas
Iki 10 arų sklypo aplinka sutvarkoma su nedideliais reljefo pakeitimais: grunto išlyginamasis sluoksnis, juodžemio išlyginimas, trinkelių sudėjimas.

„TIKTAS“ namo kokybės įrodymas
Pastačius „TIKTAS“  namą mūsų įmonė pasitelkia atestuotus specialistus, kurie atlieka namo sandarumo matavimus. Šie matavimai įrodo, kad namas yra visiškai sandarus ir atitinka visus reikalavimus, keliamus A energinio naudingumo klasės namams.
Atlikus sandarumo matavimus specialistai ruošia pastatyto namo energinio naudingumo sertifikatą, kuris įrodo, kad namas atitinka ne žemesnę nei A energinio naudingumo klasę.


Dėl visų mūsų aukščiau paminėtų kompleksinių sprendimų standartinio mūsų pastatyto namo išlaidos šildymui, vėdinimui, vėsinimui (tik elektros pagalba) yra ne daugiau 200 € per metus. Tai — itin efektyvus, patikimas ir ekonomiškas namas atitinkantis visus šiuolaikinius reikalavimus.